Nova Iskra Nova Iskra Workspace Nova Iskra Studio

How Internet of Things challenges it’s application developer

Tim koji stoji iza AllThingsTalk će prezentovati platformu za generisanje novih projekata i hardversku izradu protototipova, kao i sam proces rada.

24 Dec

Datum

Četvrtak, 24. decembar

Predavač

/

Vreme

17:30h

Jezik programa

srpski

Lokacija

Nova Iskra

Ulaz

Ulaz je slobodan!

O predavanju

Upoznajući nas sa tehnologijom, AllThingsTalk tim, globalno finansirani tehnološki startap koji pravi rešenja za brzo napredujuću industriju “interneta stvari”, će nam predstaviti svoju platformu za razvoj prototipa.

 

U bliskoj budućnosti očekuje se milijarda elemenata koje komuniciraju jedni sa drugima. Većina povezanih uređaja unutar IoT su “čvorovi” locirani na ivici mreže, a cilj je da se korisnicima omogući da prate svaki senzor koji se nalazi u njihovom domu. Upravo informacije koje ovi uređaju prikupljaju su one bitne, kao i mogućnost mašina da komuniciraju između sebe i donose odluke umesto nas. Na predavanju će se takođe pričati o različitim izazovima sa kojima su se susreli tokom razvoja SmartLiving platforme – besplatne, otvorene community platforme u okviru koje je moguće eksperimentisati i učiti o IoT domenu.

U Novoj Iskri ćemo po drugi put pričati o relativno novom pojmu – internet stvari (internet of things). Termin koji se odnosi na međusobnu povezanost jedinstveno prepoznatljivih embedovanih kompjuterskih uređaja u okviru postojeće strukture interneta.

AllThingsTalk je platforma za dizajniranje i sprovođenje ideja, razvoj poslovnih projekata i hardversku izradu protototipova, koja vam dozvoljava da otkrijete najbolji način da proizvedete povezane proizvode i servise. AllThingsTalk takođe organizuje IoT inovativne radionice kako bi podstakli proces inovativnog razmišljanja između sektora unutar jedne organizacije. Takođe su osnivači SmartLiving platforme, AllThingsTalk cloud-a u sklopu IoT platforme za brzu izradu prototipova, koja vam dozvoljava da povežete uređaje sa web servisima, koji zatim ulaze u interakciju koristeći when-then pravila, čuvaju i vizuelizuju podatke koristeći mobilne i web kontrolne table.