NEP4 ekskurzija
Za polaznike četvrte generacije Nelt edukativnog programa organizovana je grupna poseta jedinstvenim prostorima koji se nalaze u Novim i Starim Banovcima.
26 Jun
Datum
Sreda, 26. jun
Vreme
10-18h
Jezik programa
Srpski
Lokacija
Ulaz
Zatvoren događaj
O radionici
Nadomak Beograda, u Novim i Starim Banovcima nalaze se Muzej Macura i Magacin Macura gde je predstavljena kolekcija njihovog osnivača Vladimira Macure.
Kolekcija koja je i dalje u nastajanju, priblžava posetiocima između ostalog, umetničku praksu zenitizma, yugo-dade, srednjoevropske avangarde, ruskog i poljskog konstruktivizma, beogradskog nadrealizma, Gorgone, bečkog akcionizma…
Pored toga u ovim prostorima, organizuju se radionice i performansi lokalnih, regionalnih i medjunarodnih umetnika, aktivnih u domenu savremene vizuelne umetnosti.
Nakon obilaska muzeja našeg poznatog kolekcionara savremene umetnosti, Vladimira Macure, polaznici su druženje nastavili u dvorištu Magacina Macura smeštenom na obali Dunava.
Pored obilaska umetničke postavke, polaznici su učestvovali u radionici koja je bila posvećena temi organizacije i koordinacije projekata i javih događaja, kao i radionici koju su organizovali poliaznici programa, a koja je za cilj imala preispitivanje vrednosti tima kao i povezivanje polaznika programa. Ekskurzija je ujedno označila početak letnje programske pauze.
Kompanija NELT organizuje četvrti ciklus NELT edukativnog programa namenjenog studentima, u saradnji sa Novom Iskrom i Galerijom 12 HUB. U okviru četvrtog ciklusa NEP-a, 27 odabranih studenata imaće priliku da razvijaju praktične veštine iz domena kreativnosti i preduzetništva, kao i da prošire svoje vidike u pogledu kritičkog mišljenja, timskog rada i razvoja projekata, polaznici će proći kroz jedinstveno iskustvo saradnje i saznanja, koje se ove godine odvija pod sloganom DRUGA STRANA ZNANJA!
Predavači
Milica Pekić
Istoričarka umetnosti i kustos
Istoričarka umetnosti i kustos iz Beograda. Doktorirala je 2018. godine na Odseku za istoriju moderne umetnosti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. U svom istraživanju bavi se politikama konfrontacije u umetničkim praksama, avangardama druge polovine 20. veka, potencijalom institucionalne transformacije i novim modelima zajedničkog upravljanja javnim resursima kulture.
Suosnivač je KIOSK platforme za savremenu umetnost, a od 2003. do danas aktivno učestvuje u stvaranju, razvoju i kustoskim projektima platforme. Kustos galerije O3ONE u Beogradu od 2004. do 2007 i kustos Galerije12HUB od 2013. Kao kustos učestvovala je u brojnim projektima na lokalnom, regionalnom i međunarodnom nivou. Njeni radovi i eseji objavljeni su u brojnim časopisima, publikacijama i katalozima. Jedna je od osnivača Asocijacije Nezavisna kulturna scena Srbije i članica je Upravnog odbora Regionalne platforme za kulturu KOOPERATIVA.
Nana Radenković
Suosnivačica Nove Iskre, menadžerka edukacije
Dizajnira i sprovodi mentorske programe, obuke i radionice za mlade, profesionalce, organizacije i kompanije zainteresovane za transformaciju svog poslovanja, kao i za poboljšanje ukupnog iskustva saradnje i inoviranja. Magistrirala je Menadžment u kulturi, interkulturalizam i medijaciju na Balkanu na Univerzitetu umetnosti u Beogradu, sa velikim iskustvom rada u privatnom, javnom i civilnom sektoru. Članica je Savetodavnog odbora Kreativnog mentorstva, a trenutno podržava brojne startapove i timove kroz unapređenje njihovih veština saradnje i timske kulture u programima kao što su: Raising Starts, Smart Start, D inkubator, Ninja Accelerator, Playing Narratives, Upgrade, Serbia Innovates, Preduzmi ideju i slično. Bila je profesorka na Fakultetu za medije i komunikacije i mentorka u Nelt edukativnom programu.