Nova Iskra Nova Iskra Workspace Nova Iskra Studio

Timska kultura

Prva u nizu, mentorska radionica, u okviru 3. ciklusa Nelt edukativnog programa. Ova radionica će predstaviti alate i metode za kreiranje i održavanje dobre timske dinamike i kulture.

24 Nov

Datum

Petak, 24. novembar

Vreme

17h

Jezik programa

Srpski

Lokacija

Nova Iskra

Ulaz

Zatvoreni događaj

O radionici

Iskustvo nam pokazuje da rad sa drugima ponekad može biti vrlo frustrirajući, naporan i ne toliko efikasan. Ova radionica će otkriti moguće razloge za to, i predstaviti praktična rešenja i predloge za kreiranje i održavanje dobre timske dinamike i kulture. Ova sesija će ukazati na to koje specifične veštine treba da unapredimo kako bi postali produktivan deo uspešnog multidisciplinarnog tima, koji bi trebalo da prepozna, artikuliše i definiše izazove i probleme, ali i da preuzme aktivnu ulogu u njihovom rešavanju.

Ova radionica predstavlja početak mentorskog procesa koji će trajati tokom čitavog drugog ciklusa Nelt edukativnog programa koji vode Nana Radenković i Milica Pekić.

Istraživanja pokazuju da timovi mogu brže, lakše i efikasnije da uoče probleme i izazove, ali i da pruže bolja rešenja i strategije za unapređenje projekata/servisa/proizvoda i slično.

Kompanija NELT organizuje treći ciklus NELT edukativnog programa namenjenog studentima, u saradnji sa Novom Iskrom i Galerijom 12 HUB. U okviru trećeg ciklusa NEP-a, 25 odabranih studenata imaće priliku da razvijaju praktične veštine iz domena kreativnosti i preduzetništva, kao i da prošire svoje vidike u pogledu kritičkog mišljenja, timskog rada i razvoja projekata, polaznici će proći kroz jedinstveno iskustvo saradnje i saznanja, koje se ove godine odvija pod sloganom MISLI BUDUĆNOST!.

Predavači

Nana Radenkovic

Nana Radenković

Suosnivačica Nove Iskre, menadžerka edukacije

Dizajnira i sprovodi mentorske programe, obuke i radionice za mlade, profesionalce, organizacije i kompanije zainteresovane za transformaciju svog poslovanja, kao i za poboljšanje ukupnog iskustva saradnje i inoviranja. Magistrirala je Menadžment u kulturi, interkulturalizam i medijaciju na Balkanu na Univerzitetu umetnosti u Beogradu, sa velikim iskustvom rada u privatnom, javnom i civilnom sektoru. Članica je Savetodavnog odbora Kreativnog mentorstva, a trenutno podržava brojne startapove i timove kroz unapređenje njihovih veština saradnje i timske kulture u programima kao što su: Raising Starts, Smart Start, D inkubator, Ninja Accelerator, Playing Narratives, Upgrade, Serbia Innovates, Preduzmi ideju i slično. Bila je profesorka na Fakultetu za medije i komunikacije i mentorka u Nelt edukativnom programu.

Milica Pekic

Milica Pekić

Istoričarka umetnosti i kustos

Istoričarka umetnosti i kustos iz Beograda. Doktorirala je 2018. godine na Odseku za istoriju moderne umetnosti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. U svom istraživanju bavi se politikama konfrontacije u umetničkim praksama, avangardama druge polovine 20. veka, potencijalom institucionalne transformacije i novim modelima zajedničkog upravljanja javnim resursima kulture.
Suosnivač je KIOSK platforme za savremenu umetnost, a od 2003. do danas aktivno učestvuje u stvaranju, razvoju i kustoskim projektima platforme. Kustos galerije O3ONE u Beogradu od 2004. do 2007 i kustos Galerije12HUB od 2013. Kao kustos učestvovala je u brojnim projektima na lokalnom, regionalnom i međunarodnom nivou. Njeni radovi i eseji objavljeni su u brojnim časopisima, publikacijama i katalozima. Jedna je od osnivača Asocijacije Nezavisna kulturna scena Srbije i članica je Upravnog odbora Regionalne platforme za kulturu KOOPERATIVA.